新易宏 банер
банер-2

КОНКУРЕНТНА ПРЕДНОСТ

главен производ

 • Јаглеродна челична плоча
 • Калем од јаглероден челик
 • ERW челична цевка
 • Правоаголна челична цевка
 • H/I зрак
 • Челичен лим куп
 • Нерѓосувачки челик
 • Скелиња
 • Галванизирана цевка
 • Поцинкувана челична лента
 • Галванизирана брановидна цевка
 • Galvalume & ZAM Steel
 • PPGI/PPGL

за нас

Ехонг-300х162
Ehong2-300x162

Tianjin Ehong International Trade Co., Ltd.е челична надворешна трговска компанија со повеќе од 17 години извозно искуство.Нашите производи од челик доаѓаатод производството на задругаголеми фабрики, секоја серија на производи се проверува пред пратката, квалитетот е загарантиран;имаме еденисклучително професионална надворешна трговијаделовен тим, висок професионализам на производот, брза понуда, совршена услуга по продажбата.

Нашите главни производи вклучуваатразновидни челични цевки (ERW/SSAW/LSAW/галванизирани/ квадратна правоаголна челична цевка/безшевни/нерѓосувачки челик), челикпрофили (можеме да снабдуваме американски стандард, британски стандард, австралиски стандарден H-зрак), челични шипки (аголни, рамен челик, итн.), лимови купови, челикплочи и намотки кои поддржуваат големи нарачки (колку е поголема количината на нарачката, толку е поповолна цената), челик за ленти, скелиња, челични жици, челикнокти и така натаму.

Ehong со нетрпение очекува да соработува со вас, ние ќе ви обезбедиме најквалитетна услуга и ќе работиме со вас за да победимезаедно.

повеќе >>

зошто да не одберете нас

 • Извозно искуство
  0 +

  Извозно искуство

  Нашата меѓународна компанија со 17 години искуство во извоз.Како конкурентна цена, добар квалитет и супер услуга, ние ќе бидеме ваш сигурен деловен партнер.
 • Категорија на производ
  0 +

  Категорија на производ

  Ние не само што извезуваме сопствени производи, туку се занимаваме и со сите видови градежни производи од челик, вклучително и заварени тркалезни цевки, квадратни и правоаголни цевки, поцинкувани цевки, скелиња, аголен челик, челик со греди, челична шипка, челична жица итн.
 • Клиент за трансакција
  0 +

  Клиент за трансакција

  Сега ги извезовме нашите производи во Западна Европа, Океанија, Јужна Америка, Југоисточна Азија, Африка, Средниот Исток.
 • Годишен обем на извоз
  0 +

  Годишен обем на извоз

  Ќе обезбедиме поизвонреден квалитет на производот и супериорна услуга за да ги задоволиме нашите клиенти.

најнововести и апликација

Гледај Повеќе
 • Вести

  Која е разликата помеѓу нерѓосувачки челик 304 и 201?

  Површинска разлика Постои јасна разлика помеѓу двете од површината.Компаративно кажано, 201 материјал поради мангански елементи, така што овој материјал од нерѓосувачки челик декоративна површина на цевката има досадна боја, 304 материјал поради отсуство на манган елементи,...
  Прочитај повеќе
 • Вести

  Воведување на купот од челичен лим Ларсен

  Што е куп од челичен лим Ларсен?Во 1902 година, германскиот инженер по име Ларсен за прв пат произведе еден вид куп челичен лим со пресек во форма на U и брави на двата краја, кој беше успешно применет во инженерството, а по неговото име беше наречен „Ларсен лист“.Сега...
  Прочитај повеќе
 • Вести

  Основни оценки на нерѓосувачки челик

  Вообичаени модели од нерѓосувачки челик Најчесто користени модели од нерѓосувачки челик кои најчесто се користат нумерички симболи, има серии 200, серии 300, серии 400, тие се застапеност на Соединетите Американски Држави, како што се 201, 202, 302, 303, 304, 316, 410, 420, 430 итн., кинеската ул...
  Прочитај повеќе
 • Вести

  Карактеристики на изведба и области на примена на австралиските стандардни I-зраци

  Карактеристики на изведба Јачина и крутост: ABS I-зраците имаат одлична цврстина и крутост, кои можат да издржат големи оптоварувања и да обезбедат стабилна конструктивна поддршка за зградите.Ова им овозможува на гредите ABS I да играат важна улога во градежните конструкции, како што се ...
  Прочитај повеќе
 • Вести

  Примена на челични брановидни цевни пропусти во автопатското инженерство

  челична брановидна пропустна цевка, исто така наречена пропустна цевка, е брановидна цевка за пропусти поставени под автопати и железници.брановидни метални цевки усвојуваат стандардизиран дизајн, централизирано производство, краток производствен циклус;на лице место поставување на нискоградба и п...
  Прочитај повеќе

нашитеПроект

Гледај Повеќе
 • Проект

  H-зраците на EHONG се продаваат во многу земји на Филипините, Канада, Гватемала

  Во првата половина од оваа година, нашите топловалани производи со H-зраци успешно се продаваат во многу земји во светот за да ги задоволат потребите на различни индустрии, обезбедувајќи разновидни и исплатливи решенија за производи за клиентите ширум светот.Ние сме во состојба да обезбедиме приспособени решенија за...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Преглед на посетите на клиентите во мај 2024 година

  Во мај 2024 година, Ehong Steel Group пречека две групи клиенти.Тие дојдоа од Египет и Јужна Кореја. Посетата започна со детално запознавање со различните типови на карбонски челични плочи, лимови и други челични производи што ги нудиме, нагласувајќи го исклучителниот квалитет и издржливост на нашите ...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Ефикасна соработка и детална услуга за нови клиенти

  Локација на проектот: Виетнам Производ: Бесшевни челични цевки Употреба: Употреба на проектот Материјал: SS400 (20#) Нарачката клиент припаѓа на проектот.Набавка на бесшевни цевки за локална инженерска конструкција во Виетнам, на целата нарачка на клиентите им се потребни три спецификации на бесшевни челични цевки, ...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Завршување на проектот за топло валани плочи со нов клиент во Еквадор

  Локација на проектот: Еквадор Производ: Јаглеродна челична плоча Употреба: Употреба на проект Оценка на челик: Q355B Оваа нарачка е прва соработка, е набавка на нарачки од челични плочи за изведувачи на еквадорски проекти, клиентот ја посетил компанијата на крајот на минатата година, преку длабочината на таа поранешна ...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Преглед на посетите на клиентите во април 2024 година

  Во средината на април 2024 година, Ehong Steel Group ја поздрави посетата на клиенти од Јужна Кореја.Генералниот директор на ЕХОН и други деловни менаџери ги примија посетителите и им приреди најтопло добредојде.Посетените клиенти ја посетија канцеларијата, просторијата за примероци, која содржи примероци од га...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Ehong успешно развива нов клиент во Перу

  Локација на проектот: Перу Производ: Цевка од нерѓосувачки челик 304 и плоча од нерѓосувачки челик 304 Употреба: употреба на проектот Време на испорака: 2024.4.18 Време на пристигнување: 2024.6.2 Клиентот на нарачката е нов клиент развиен од EHONG во Перу 2023 година, клиентот припаѓа на градежна компанија и сака да купи...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  EHONG освои нов клиент во Белорусија

  Локација на проектот: Белорусија Производ:галванизирана цевка Употреба: Изработка на делови од машини Време на испорака: 2024.4 Клиентот за нарачка е нов клиент развиен од EHONG во декември 2023 година, клиентот припаѓа на производствена компанија, редовно ќе купува производи од челични цевки.Нарачката вклучува галван...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Преглед на посетите на клиентите во март 2024 година

  Во март 2024 година, нашата компанија ја имаше честа да биде домаќин на две групи ценети клиенти од Белгија и Нов Зеланд.За време на оваа посета, се трудевме да изградиме силни односи со нашите меѓународни партнери и да им дадеме детален поглед на нашата компанија.За време на посетата, на нашите клиенти им подаривме ...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Ehong сила да се покаже дека новиот клиент две последователни нарачки

  Локација на проектот: Канада Производ: Квадратна челична цевка , Заштитна ограда со облога во прав Употреба: Поставување на проектот Време на испорака: 2024 година. Цевка ...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Ехонг добива нови клиенти од Турција, повеќе понуди за да добие нови нарачки

  Локација на проектот: Турција Производ: Галванизирана квадратна челична цевка Употреба: Продажба Време на пристигнување: 2024.4.13 Со публицитетот на Ehong во последниве години, како и добрата репутација во индустријата, привлече некои нови клиенти да соработуваат, клиентот треба да најде нарачка ни преку податоците на царината, ...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Посета на клиентите во јануари 2024 година

  На почетокот на 2024 година, E-Hon пречека нова група клиенти во јануари.Следното е список на посети на клиенти во странство во јануари 2024 година: Примени 3 групи странски клиенти Посетуваат земји на клиенти: Боливија, Непал, Индија Покрај посетата на компанијата и факто...
  Прочитај повеќе
 • Проект

  Ehong успешно разви нов клиент во Канада

  Производот на оваа трансакција е квадратна цевка, квадратната цевка Q235B е широко користена како структурен потпорен материјал поради неговата одлична цврстина и цврстина.Во големите конструкции како згради, мостови, кули итн., оваа челична цевка може да обезбеди цврста потпора и да обезбеди стабилност на ...
  Прочитај повеќе
За прашања за нашите производи или ценовникот, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и името на компанијата и ќе стапиме во контакт во рок од 12 часа.
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја